pożyczki
Wesprzyj nas!

Fundacja JOKOT
ul. Klaudyny 38 m. 75
01-684 Warszawa
PL 60102010260000140201820927
SWIFT: BPKOPLPW

center

 

 

 

 

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Przebudowę strony sfinansowali:

 

Dane Fundacji
Fundacja JOKOT
ul. Klaudyny 38 m. 75
01-684 Warszawa 

 

NIP: 1182056566
REGON: 142786105
KRS: 0000376604

Zosik

 

Pojechał do nowego domu 23.01.2014 r.

 

 

 

 

Zosika poznaliśmy na osiedlowym podwórku, gdzie od wielu miesięcy spacerował prosząc o jedzenie i odrobinę uwagi. Przez jednych głaskany, przez innych przeganiany. Życie na ulicy nie odcisnęło na Zosiku widocznych śladów (kocurek był już też wykastrowany), więc prawdopodobnie trafił tam z domu, jednak żaden dom go nie szukał. Ponieważ było coraz zimniej, Zosik trafił do domu tymczasowego.


Zosik to młody kocurek, ma ok. 2-3 lat. Uwielbia ludzi. Jak każdy prawdziwy kot lubi być rozpieszczany, głaskany, przytulany... Śpi tylko w wygodnym łóżku, choć nie pogardzi też miękkim kocykiem położonym na podłodze.


Zosik trafił do nas z lekką niedowagą, ale dziś nie ma już po niej śladu, przeciwnie - zdaje się że nieco przesadziliśmy. Okazało się, że kotek lubi towarzystwo innych kotów. I UWAGA: lubi małe dzieci, oczywiście wszystko w granicach rozsądku. Zosik lubi przesiadywać w zlewie lub wannie (pustej!). Opis nasuwa wniosek... zwykły kot... nic bardziej mylnego. Z racji, iż Zosik jest rannym ptaszkiem i już o 4.30 rano dawał nam donośnie znać, że czas go zaprosić do pokoju, postanowiliśmy przeczekać miauki, próby "wyważenia" drzwi, tak więc kot wykombinował, że wystarczy skoczyć na klamkę i już jest wśród dużych i może dospać w swoim ukochanym łóżeczku. TAK!!! Zosik ma w nosie zaproszenia i wchodzi bez zbędnych ceregieli tam, gdzie ma ochotę ;)

Kocurek jest wykastrowany, odrobaczony, zaszczepiony, a testy FIV/FeLV są ujemne.

Zosik korzysta z kuwety, uwielbia suchą karmę, rurki z kremem i ziemniaczki z koperkiem ;) Bez problemu pozwala sobie obciąć pazurki, wyczyścić uszka.

Prosi o dom: kochający, niewychodzący, gotów poświęcić czas na mizianie, gotów udostępnić choć 90 cm2 swojego łóżka, z klamkami, które łatwo otworzyć ;)


Skontaktuj się, jeśli:
- szukasz zwierzęcia dla siebie, a nie na prezent i jesteś pełnoletni/a
- jesteś odpowiedzialny/a, wiesz, że zwierzę to nie zabawka, a żyjąca i czująca istota
- rozumiesz, ze opieka nad zwierzęciem to zobowiązanie na wiele lat, a nie do momentu, aż się znudzi (domowy kot może żyć nawet do 20 lat)
- możesz zaoferować DOM NIEWYCHODZĄCY i ZABEZPIECZENIE OKIEN/BALKONU

Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej zobowiązującej do należytej opieki nad kotem - wzór umowy tutaj: http://www.jokot.pl/files/umowa%20adopcyjna.doc

 
Dodaj link do:
www.facebook.com