pożyczki
Wesprzyj nas!

Fundacja JOKOT
ul. Klaudyny 38 m. 75
01-684 Warszawa
PL 60102010260000140201820927
SWIFT: BPKOPLPW

center

 

 

 

 

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Przebudowę strony sfinansowali:

 

Dane Fundacji
Fundacja JOKOT
ul. Klaudyny 38 m. 75
01-684 Warszawa 

 

NIP: 1182056566
REGON: 142786105
KRS: 0000376604

Wściekła

 

Oficjalnie została w domu tymczasowym na stałe 02.11.2014 r.

 

 

 

 

Wcale nie jest wściekła, jest tylko kotką skrzywdzoną przez nieodpowiedzialnych opiekunów. Nie znamy dokładnie jej historii - prawdopodobnie wzięto ją jako prześliczną maskotkę i traktowano jak pluszaka. Nie zwracając uwagi na sygnały, że coś jest nie tak. Kotka - jedyne zwierzę w domu, niewysterylizowana, przyzwyczajona do spełniania każdego kaprysu, zaczęła dominować. Katastrofa nastąpiła po dwutygodniowym wyjeździe opiekunów - zamiast ucieszyć się z ich powrotu kotka postanowiła ukarać właścicieli za ten okres samotności... Nastąpił atak...

Dalsze losy Wściekłej to interwencja Straży Miejskiej, lecznica i obserwacja pod kątem wścieklizny. Potem trafiła do Fundacji. Kotka została wysterylizowana, zrobiliśmy jej podstawowe badania. Widać, że problemy leżą w psychice, bo fizycznie jest to okaz zdrowia.

Wściekła jest przepiękną, dumną kocicą, która z trudem godzi się na odebranie jej dominującej pozycji. Nie przepada za innymi kotami i często im to okazuje. Ze zdecydowaną większością stada utrzymuje po prostu dystans, są jednak wyjątki, które czasem atakuje. Najlepiej będzie jej więc w domu bez innych kotów.

Wściekła ewidentnie szuka kontaktu z człowiekiem.Przychodzi kiedy sie tylko siada, wskakuje na kolana, przytula się i prosi o pieszczoty. Lubi głaskanie - ale trzeba być czujnym i odsunąć rękę NATYCHMIAST po pierwszym ostrzeżeniu. Inaczej - może nastąpić atak.

Dopóki kot jest spokojny - można go w zasadzie w dowolny sposób podnieść, trzymać na rękach (oczywiście do pierwszego ostrzeżenia). Ale Wściekła łatwo wpada w furię, najczęściej z powodu innych zwierząt. Wówczas NIE należy jej łapać, bo przenosi agresję na każdego kto znajdzie się w pobliżu.

Wściekła jest wysterylizowana, odrobaczona, zaszczepiona. Korzysta z kuwety, chętnie je zarówno suche, jak i mokre jedzenie.

Wściekła szuka domu. Domu, w którym będzie szanowana, domu, w którym znajdzie się czas na zbudowanie dobrych relacji. Domu spokojnego, ciepłego. Ze względu na charakter nie powinna trafić do domu z małymi dziećmi.


Umaszczenie: bura z białym
Data urodzenia: ok. 2009 r.
Odrobaczenie: tak
Szczepienie: tak
Sterylizacja: tak
Kuweta: tak
Do domu z dziećmi: nie
Inne koty: nie
Psy: ewentualnie
Posiada książeczkę zdrowia.
Szuka domu niewychodzącego.


Skontaktuj się, jeśli:
- szukasz zwierzęcia dla siebie, a nie na prezent i jesteś pełnoletni/a
- jesteś odpowiedzialny/a, wiesz, że zwierzę to nie zabawka, a żyjąca i czująca istota
- rozumiesz, ze opieka nad zwierzęciem to zobowiązanie na wiele lat, a nie do momentu, aż się znudzi (domowy kot może żyć nawet do 20 lat)
- możesz zaoferować DOM NIEWYCHODZĄCY i ZABEZPIECZENIE OKIEN/BALKONU

Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej zobowiązującej do należytej opieki nad kotem - wzór umowy tutaj: http://www.jokot.pl/files/umowa%20adopcyjna.doc

 
Dodaj link do:
www.facebook.com