pożyczki
Wesprzyj nas!

Fundacja JOKOT
ul. Klaudyny 38 m. 75
01-684 Warszawa
PL 60102010260000140201820927
SWIFT: BPKOPLPW

center

 

 

 

 

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Przebudowę strony sfinansowali:

 

Dane Fundacji
Fundacja JOKOT
ul. Klaudyny 38 m. 75
01-684 Warszawa 

 

NIP: 1182056566
REGON: 142786105
KRS: 0000376604

Tepsia

Opiekun wirtualny: Monika B.


 

Tepsia urodziła się w czerwcu 2013r i szybko niestety została przez swoją kocią mamę odrzucona. Na szczęście momentalnie trafiła do Fundacji i do naszego domu tymczasowego. 

Tepsia nie widzi i wg okulistów widzieć nie ma szansy, wady wrodzone to uniemożliwiają. Do tego Tepsinka jest koteczką wyjątkowo nieporadną. Z uporem wchodzi na blaty, krzesła lub półki, ale potem często z nich spada. Załatwia się w kuwecie, ale przy zasypywaniu potrafi się ubrudzić i wynieść z kuwety na łapkach to co zrobiła, na mieszkanie.

Wspina się nawet na spore wysokości, ale potem nie potrafi zejść na dół, więc woła nas, żebyśmy bezpiecznie ją zdjęli.

Bardzo potrzebuje bliskości i miłości człowieka i często woła nas z innego pomieszczenia, żeby tylko przyjść, przytulić i wygłaskać. Równocześnie nie jest to kotek nakolankowy.

Bardzo nie lubi podnoszenia, brania na ręce, czy jakichkolwiek czynności, które zdrowemu kotu zwykle nie sprawiają problemu (np.podanie tabletki czy skracanie pazurków). Ona boi się po prostu wszystkiego co nieznane.

W mieszkaniu wszystkie meble powinny mieć swoje stałe miejsca, żeby koteczka mogła poruszać się "na pamięć", np zeskakiwać z batu na stołek, a z niego na podłogę.

Kicia nie lubi dużego ruchu, hałasu i niepokoju.

Jest przyzwyczajona do obecności innych kotów, ale raczej unika ich, bo nie potrafi się z nimi bawić, zdrowe koty są dla niej zbyt energiczne i nieprzewidywalne.

Tepsia ma dosyć wrażliwe jelitka, dobrze reaguje na Royal Canin Sterilised, bardzo lubi też podjadać sobie chrupki RC Intestinal. Z mokrym pokarmem trzeba uważać, żeby nie spowodować biegunki.

Oczywiście jest szczepiona, odrobaczana i wysterylizowana.

Szukamy dla kici Domu tzw.niewychodzącego, z zabezpieczonymi oknami i balkonem. Szukamy Opiekuna, który będzie chciał i mógł poświęcić koteczce dużą część swojego życia i miłości. Szukamy Domu gdzie otrzyma jeszcze więcej miłości i opieki niż u nas, bo my musimy ja dzielić między wiele kocich istotek, które staramy się uratować.

Praktykujemy tzw. wizytę przed adopcyjną.


Skontaktuj się, jeśli:
- szukasz zwierzęcia dla siebie, a nie na prezent i jesteś pełnoletni/a
- jesteś odpowiedzialny/a, wiesz, że zwierzę to nie zabawka, a żyjąca i czująca istota
- rozumiesz, ze opieka nad zwierzęciem to zobowiązanie na wiele lat, a nie do momentu, aż się znudzi (domowy kot może żyć nawet do 20 lat)
- możesz zaoferować DOM NIEWYCHODZĄCY i ZABEZPIECZENIE OKIEN/BALKONU

Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej zobowiązującej do należytej opieki nad kotem - wzór umowy tutaj: http://www.jokot.pl/files/umowa%20adopcyjna.doc


Kontakt w sprawie adopcji: Hania, tel. 602-462-501, e-mail:  haniazyl@o2.pl

 
Dodaj link do:
www.facebook.com