pożyczki
Wesprzyj nas!

Fundacja JOKOT
ul. Klaudyny 38 m. 75
01-684 Warszawa
PL 60102010260000140201820927
SWIFT: BPKOPLPW

center

 

 

 

 

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Przebudowę strony sfinansowali:

 

Dane Fundacji
Fundacja JOKOT
ul. Klaudyny 38 m. 75
01-684 Warszawa 

 

NIP: 1182056566
REGON: 142786105
KRS: 0000376604

Srebrny vel. Zajunc

Srebrny vel. Zajunc to smukły długonogi kocurek o wyglądzie dzikiego kota z południowego buszu. Ma szare, drobnocętkowane futerko i delikatne pędzelki na uszkach. Bardzo energiczny i zwinny, elegancki w ruchach - patrzenie na niego to przyjemność :) Dodatkowo wskakiwanie na wysokie szafki nei jest dla niego niczym specjalnym.

Zachowuje się też trochę jak dziki kotek z buszu. Urodził się dziko i jego socjalizacja jeszcze się nie zakończyła. Z jednej strony jest strasznym pieszczochem - bardzo podoba mu się głaskanie, cały się przy tym pręży, mruczy, ociera, tryka łebkiem. Wzięty na ręce przez opiekuna zwykle też od razu zaczyna mruczeć i z dnia na dzień bardziej mu się to podoba. Ale z drugiej strony ma jeszcze odruchy dzikiego zwierzątka - gdy się do niego podchodzi na "otwartej przestrzeni" (to znaczy gdy biega po mieszkaniu) - ucieka, a zagoniony w róg groźnie syczy. Po czym złapany robi zdziwioną minę, jakby sam nie wiedział, dlaczego się tak zachowywał. Czasem jeszcze zapomni się wzięty na ręce i próbuje uciec odbijając się swoimi długimi, silmymi tylnymi łapkami - stąd skojarzenie z młodym, przestrzaszonym zajączkiem. Jednak zdarza mu się to coraz rzadziej.

Szuka opiekuna, który nie przestraszy się resztek dzikiej zajęczej natury i cierpliwie przekona Srebrnego, że bycie kotem domowym to same przyjemności, a nie niebezpieczeństwa ;)

Srebrny jest bardzo związany z rodzeństwem, oddzielony od innych kotów głośno miauczy teskniąc za towarzystwem. Nie powinien być jedynakiem.

 

Data urodzenia: koniec września 2015. Jest zaszczepiony, odrobaczony i wykastrowany, testy FIV/FeLV ujemne (zdrowy). Bezbłędnie korzysta z kuwety. Miał kontakt z psami.

 

 

Skontaktuj się, jeśli:
- szukasz zwierzęcia dla siebie, a nie na prezent i jesteś pełnoletni/a
- jesteś odpowiedzialny/a, wiesz, że zwierzę to nie zabawka, a żyjąca i czująca istota
- rozumiesz, ze opieka nad zwierzęciem to zobowiązanie na wiele lat, a nie do momentu, aż się znudzi (domowy kot może żyć nawet do 20 lat)
- możesz zaoferować DOM NIEWYCHODZĄCY i ZABEZPIECZENIE OKIEN/BALKONU

Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej zobowiązującej do należytej opieki nad kotem - wzór umowy tutaj: http://www.jokot.pl/files/umowa%20adopcyjna.docKontakt w sprawie adopcji:  e-mail: adopcje@jokot.pl

 
Dodaj link do:
www.facebook.com