pożyczki
Wesprzyj nas!

Fundacja JOKOT
ul. Klaudyny 38 m. 75
01-684 Warszawa
PL 60102010260000140201820927
SWIFT: BPKOPLPW

center

 

 

 

 

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Przebudowę strony sfinansowali:

 

Dane Fundacji
Fundacja JOKOT
ul. Klaudyny 38 m. 75
01-684 Warszawa 

 

NIP: 1182056566
REGON: 142786105
KRS: 0000376604

Silas


Pojechał do nowego domu 1.08.2015 r.

 

 

Silas, dzielny senior szuka troskliwego domu!

Historia Silasa jest owiana tajemnicą - on sam nie chce nic powiedzieć... Ma już swoje lata. Został znaleziony jako porzucony domowy kot przez karmicielkę, na której teren trafił. Futerko miał w kiepskim stanie, na szyi dziwnie wytarte, jakby po obroży. Od początku bardzo pozytywnie reaguje na człowieka - potrafi zarzucić łapki na szyję, żeby dłużej być na rękach.

W domu tymczasowym okazało się, że Silasowi nie dopisuje zdrowie. Z jakiegoś powodu nie miał zębów, więc trudno określić wiek, ale ma raczej ponad 10 lat. Przeszedł diagnostykę i kilka etapów leczenia. Obecnie na dobrej diecie jego stan jest stabilny. Kot przybiera na wadze, futerko nabrało gęstości i sprężystości. Nadal jest miły wobec człowieka, ale dominujący wobec innych kotów. Poza tym czuje się też przewodnikiem stada - broni kota, któremu dzieje się krzywda od człowieka (na przykład dostaje zastrzyk - człowiek wtedy ma bezzębnego potwora uwieszonego u nogi ;) ).


Życie z Silasem nie jest nudne. Do jedzenia najbardziej lubi surowe mięso i to sporo, choć potrafi przekąsić suchym, mimo braku zębów. Wymaga uważnej obserwacji i regularnych badań kontrolnych. Za opiekę odwdzięcza się mruczeniem, przytulaniem, leżeniem na kolanach. Co czasem ważne, jest kotem niskopiennym, wskakuje co najwyżej na niskie meble, nie buszuje wysoko. Elegancko korzysta z kuwety.


Ponieważ Silas wymaga specjalnej troski, przy jego adopcji będzie konieczna wizyta przedadopcyjna i rozmowa, podczas której przyszły dom upewni się, że podoła opiece oraz podpisanie umowy. Z uwagi na wiek i stan zdrowia, kot szuka domu bez możliwości wychodzenia bez opieki. Silasa można tez adoptować wirtualnie, ponieważ opieka nad nim generuje sporo wydatków.

Skontaktuj się, jeśli:
- szukasz zwierzęcia dla siebie, a nie na prezent i jesteś pełnoletni/a
- jesteś odpowiedzialny/a, wiesz, że zwierzę to nie zabawka, a żyjąca i czująca istota
- rozumiesz, ze opieka nad zwierzęciem to zobowiązanie na wiele lat, a nie do momentu, aż się znudzi (domowy kot może żyć nawet do 20 lat)

Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej zobowiązującej do należytej opieki nad kotem - wzór umowy tutaj: http://www.jokot.pl/files/umowa%20adopcyjna.doc

 
Dodaj link do:
www.facebook.com