pożyczki
Wesprzyj nas!

Fundacja JOKOT
ul. Klaudyny 38 m. 75
01-684 Warszawa
PL 60102010260000140201820927
SWIFT: BPKOPLPW

center

 

 

 

 

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Przebudowę strony sfinansowali:

 

Dane Fundacji
Fundacja JOKOT
ul. Klaudyny 38 m. 75
01-684 Warszawa 

 

NIP: 1182056566
REGON: 142786105
KRS: 0000376604

Shilla


Oficjalnie została w domu tymczasowym na stałe 16.01.2014 r.Shilla urodziła się w ogródku na jednym z warszawskich osiedli. Mieszkała tam przez pierwsze pół roku swojego życia, dokarmiana przez karmicielkę. Jesienią została złapana do sterylizacji, ale nie zakwalifikowano jej do zabiegu ze względu na koci katar. Wymagała leczenia, dlatego trafiła pod opiekę Fundacji.


Shilla okazała się być koteczką łagodną, całkowicie pozbawioną agresji, choć bardzo nieufną wobec człowieka. Pozwalała się głaskać, ale jak tylko miała możliwość - usuwała się spod ręki. Zupełnie inaczej wyglądały jej relacje z innymi kotami - Shilla uwielbiała kocie towarzystwo.


W styczniu br. Shilla zamieszkała w Domu Tymczasowym (DT) w Łodzi, gdzie przebywa do chwili obecnej. Długo trwało zanim kicia uznała, że życie w ciepłym domu z człowiekiem nie jest takie straszne i wyszła z kryjówki. Pomocne w procesie "socjalizacji" okazały się być inne koty. To u nich właśnie koteczka szukała pocieszenia w tych trudnych dla siebie chwilach.


Obecnie Shilla, nazywana również Lilą czy Lilianą, pomimo tego, że przebywa w DT już ponad dwa miesiące, nadal jest nieufna wobec ludzi. Mocno zaprzyjaźniła się z dwoma rezydentami-kocurami, niestety rezydentka-kocica nie akceptuje Shilli. Jedyne momenty, kiedy Shilla pozwala człowiekowi na pieszczoty, to czas posiłków. Wtedy mały żarłoczek jest tak zajęty jedzeniem, że nawet głaskanie nie jest straszne.


Shilla pomimo swej nieufności poczyniła ogromne postępy w integracji ze światem ludzkim. Ten zupełnie nieoswojony kot, zabrany z dworu, teraz chodzi po całym domu, bawi się zabawkami, urządza zapasy z innymi kotami. Gdyby nie złe relacje z rezydentką, która mocno terroryzuje Shillę, pewnie o wiele szybciej nabrałaby zaufania do ludzi i otaczającego świata - ale niestety na poprawę tych relacji nie ma co liczyć. Pomimo tego, że Shilla nie wykazuje żadnej agresji wobec rezydentki, ta ją atakuje.

Shillunia szuka domu z kocim towarzyszem: dorosłym nieagresywnym kotem lub kotem w podobnym do niej wieku - podlotkiem, który dotrzyma jej kroku w kocich zabawach.

Umaszczenie: szylkretka
Data urodzenia: maj 2011 r.
Odrobaczenie: tak
Szczepienie: tak
Sterylizacja: tak
Kuweta: tak
Do domu z dziećmi: tak, ale do starszych dzieci
Inne koty: przyjazna
Psy: nie sprawdzono
Posiada książeczkę zdrowia.
Szuka domu niewychodzącego.

Skontaktuj się, jeśli:
- szukasz zwierzęcia dla siebie, a nie na prezent i jesteś pełnoletni/a
- jesteś odpowiedzialny/a, wiesz, że zwierzę to nie zabawka, a żyjąca i czująca istota
- rozumiesz, ze opieka nad zwierzęciem to zobowiązanie na wiele lat, a nie do momentu, aż się znudzi (domowy kot może żyć nawet do 20 lat)
- możesz zaoferować DOM NIEWYCHODZĄCY i ZABEZPIECZENIE OKIEN/BALKONU

Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej zobowiązującej do należytej opieki nad kotem - wzór umowy tutaj: http://www.jokot.pl/files/umowa%20adopcyjna.doc

 
Dodaj link do:
www.facebook.com