pożyczki
Wesprzyj nas!

Fundacja JOKOT
ul. Klaudyny 38 m. 75
01-684 Warszawa
PL 60102010260000140201820927
SWIFT: BPKOPLPW

center

 

 

 

 

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Przebudowę strony sfinansowali:

 

Dane Fundacji
Fundacja JOKOT
ul. Klaudyny 38 m. 75
01-684 Warszawa 

 

NIP: 1182056566
REGON: 142786105
KRS: 0000376604

Kłapouszka

 

Razem z Żółtą została na stałe w domu tymczasowym od września 2012 r.Kłapouszka to jedna z dwóch sióstr. Panienki dostały wspólne miano Tirówek, bo żyją koło szosy i zaczepiają przejeżdżających i przechodzących.

Ich historia nie jest do końca jasna - jedna z wersji mówi o wyrzuceniu z samochodu i wydaje się być najbardziej prawdopodobna. Tak czy inaczej pojawiły się pod koniec kwietnia przy szosie jeszcze jako szczeniaki i tam zamieszkały. Spały w zbożu, jadły byleco, wylegiwały się na szosie i oszczekiwały kogo się dało. Miejscowi prosili sołtysa, by gmina zabrała je do schronu, gmina odmówiła, bo drogo. Więc zostały przy szosie. Do ubiegłego piątku. Bo w piątek przyjechały na wieś miastowe, nakarmiły suki i otworzyły bramę. Od piątku suki mieszkają u miastowych, jedzą, jedzą i jedzą.

Miastowe zostają na wsi jeszcze około 2 tygodnie. Najdalej do 15 sierpnia, raczej wrócą wcześniej. Do tego czasu obie suki MUSZĄ znaleźć dom stały lub tymczasowy.

Są bardzo żywiołowe, trzeba nad nimi popracować, by nauczyć je posłuszeństwa. Cieszą się z obecności człowieka, skaczą, bawią się wszystkimi przedmiotami, kradną jedzenie i miski - generalnie tornado. Są bardzo zżyte i chętnie bawią się ze sobą, ale jeśli znajdzie się dom tylko dla jednej - też świetnie.

Zostały odrobaczone i zaszczepione p. chorobom zakaźnym, dobra dusza kupiła im obróżki przecipchłowe.

Kłapouszka waży 17 kg, jest bardzo chuda, delikatniejsza od siostry. Kradziej niepospolity, co chwila trzeba ją gonić i coś jej odbierać. Spokojniejsza, łatwiejsza do przytrzymania.

Żółta waży trochę ponad 20 kg, jest trochę większa i wyraźnie potężniejsza od siostry. Jest też bardziej posłuszna - dość szybko uczy się reguł gry. Jest też chyba bardziej skoczna, dominująca, częściej poszczekuje.

 
Dodaj link do:
www.facebook.com