pożyczki
Wesprzyj nas!

Fundacja JOKOT
ul. Klaudyny 38 m. 75
01-684 Warszawa
PL 60102010260000140201820927
SWIFT: BPKOPLPW

center

 

 

 

 

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Przebudowę strony sfinansowali:

 

Dane Fundacji
Fundacja JOKOT
ul. Klaudyny 38 m. 75
01-684 Warszawa 

 

NIP: 1182056566
REGON: 142786105
KRS: 0000376604

Jammer


Pojechał do nowego domu 20.05.2012 r.Nie wszyscy rodzimy się przystojnymi wysokimi blondynkami. Spora część ludzi to płeć brzydka, a na dokładkę ani wysoka, ani przystojna. Podobnie jest z psami. Jammer (czyt. Dżamer) to właśnie niewysoki korpulentny facecik. Choć średniej wielkości, na krótkich łapkach, to waży około 20 kg. Postura basseta, pysk jamnika, trochę podobieństwa do gończego. Jednak tak jak z ludźmi często bywa, najważniejsze nie jest to, co widać na pierwszy rzut oka. A Jammer po bliższym poznaniu bardzo wiele zyskuje. Jest bardzo mądrym i sympatycznym psem o wielkim sercu. W stosunku do swoich ludzi jest bardzo serdeczny i wylewny, zabiega o zainteresowanie i pieszczoty. Jednocześnie ma "wyłącznik" i gdy nikt się nim nie interesuje, nie jest nachalny, a grzecznie idzie do siebie. Jest czujny i sygnalizuje obcych, ale nie jest przesadnie szczekliwy. Jammer dogaduje się też całkiem nieźle z innymi psami, chociaż ma lekko dominujący charakterek. Potrafi zaakceptować swoje domowe stado i uznać, że jest niżej od innych samców w domu. Swoje zapędy do rządzenia okazuje obcym spotykanym na spacerach.
Szybko się uczy i dostosowuje do sytuacji. Widać w nim psią życiową mądrość zwierzaka po przejściach. W lot chwyta co mu wolno i przyniesie korzyść, a co wręcz przeciwnie.

Jammera spotkała niedawno bardzo niemiła przygoda - na skutek wypadku rozerwaniu uległ staw łokciowy przednie prawej łapki. W takim stanie piesek trafił pod opiekę Fundacji. Operacja, którą przeszedł, uratowała mu łapę (groziła mu amputacja), lecz pełnej sprawności nie była w stanie przywrócić. Obecnie już są zdjęte bandaże i pies chodzi na czterech łapach :) Utyka, ale biega i skacze. Jammer śmiga wesoło, zdecydowanie nie jest inwalidą ;) Należy mu się odznaka "wzorowy pacjent" - wszelkie zabiegi znosił cierpliwie i z godnością, jakby dobrze wiedział, że to dla jego dobra.

Jammer mieszka w domu tymczasowym - w bloku, gdzie jest miłym, czystym i sympatycznym domownikiem. Pozostawiony sam nie niszczy i grzecznie czeka. Lubi zabawki, zwłaszcza te plecione ze sznurka. Chętnie przeciąga się z człowiekiem albo mlaska gryzaki na swoim posłaniu. Ostatnio ujawnił swoje prawdziwe oblicze. Jest... piłeczkowym maniakiem! Uwielbia biegać za piłką (pracujemy nad jej oddawaniem) i mlaskać ją w pyszczku. To jeszcze młody psiak, ma około 1,5 roku.

Jammer czeka na swojego nowego opiekuna, który doceni tego oryginalnego, mądrego psa po przejściach i da mu dom.

 
Dodaj link do:
www.facebook.com