pożyczki
Wesprzyj nas!

Fundacja JOKOT
ul. Klaudyny 38 m. 75
01-684 Warszawa
PL 60102010260000140201820927
SWIFT: BPKOPLPW

center

 

 

 

 

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Przebudowę strony sfinansowali:

 

Dane Fundacji
Fundacja JOKOT
ul. Klaudyny 38 m. 75
01-684 Warszawa 

 

NIP: 1182056566
REGON: 142786105
KRS: 0000376604

Diakon

Diakon pojawił się nagle w kociej stołówce na terenie jednej z warszawskich uczelni. Wygladał bardzo źle. Był chudy, bardzo brudny, towarzyszyło mu pogate życie zewnętrzne i wewnętrzne oraz koci katar. Potrzebował pilnej pomocy weterynaryjnej. Pasożytów pozbylismy się, ogarneliśmy infekcje dróg oddechowych, z czasem usuneliłmy zepsute zęby i wykastrowalismy. Mimo kolejnych badań, leczenia  i troskliwej opieki nie ustępowały silne biegunki. Dalsza diagnostyka wykazała, że Diakon cierpi na IBD (nieswoiste zapalenie jelit), ktore objawia się przede wszystkim trudnymi do opanowania biegunkami. Obecnie sytuacja jest opanowana, ale trzeba pilnować diety i podawać leki. Leczenia nie ułatwia fakt, że Diakon jest nosicielem FIV, który zdecydowanie obniża odporność.

Pod względem zachowania jest kotem okropnie miłym. Czasami okazuje, że łatwego życia nie miał i z rąk człowieka zaznał wiele złego, ale jak zaufa jest barankującym pieszczochem. Uwielbia jeść, na jedzenie rzuca się jakby był głodzony - zwłaszcza na mięsko. Traci wtedy rozum i nie wie do której miski pędzić. Najedzony kładzie się spać koło opiekuna i głośno mruczy. W obsłudze jest kotem w zasadzie bezproblemowym jak na kotka specjalnej troski. ;)
Z innymi kotami Diakon żyje bardzo dobrze. Przychodzi i kładzie się obok, przytulony żeby było cieplej, barankuje.  


Wiek. ur. ok 2005 r.
Umaszczenie: pingwin
Stosunek do kotów: neutralny, bezproblemowy
FIV dodatni, Felv ujemny
Odrobaczenie: tak
Szczepienie: tak
Kastracja: tak
Kuweta: tak
Inne koty: zdecydowanie lubi choć może zostać jedynakiem
Psy: NIE
Do domu z dziećmi: tak


Skontaktuj się, jeśli:
- szukasz zwierzęcia dla siebie, a nie na prezent i jesteś pełnoletni/a;
- jesteś odpowiedzialny/a, wiesz, że zwierzę to nie zabawka, a żyjąca i czująca istota;
- rozumiesz, ze opieka nad zwierzęciem to zobowiązanie na wiele lat, a nie do momentu, aż się znudzi (domowy kot może żyć nawet do 20 lat);
- możesz zaoferować DOM NIEWYCHODZĄCY i ZABEZPIECZENIE OKIEN/BALKONU;
- możesz zapewnić kotu dietę odpowiednią do jego potrzeb i stanu zdrowia.
 

Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej zobowiązującej do należytej opieki nad kotem - wzór umowy tutaj: http://www.jokot.pl/files/umowa%20adopcyjna.doc

Opiekun w momencie adopcji zobowiązuje się do zapewnienia odpowiednich warunków bytowych i opieki weterynaryjnej. Możliwa jest wyłącznie adopcja przez osobę dorosłą - docelowego opiekuna, który wyrazi zgodę na wizytę przed adopcyjną i podpisze umowę adopcyjną.

Kontakt: 693-141-535 lub tygrysek.as@gmail.com

 
Dodaj link do:
www.facebook.com