pożyczki
Wesprzyj nas!

Fundacja JOKOT
ul. Klaudyny 38 m. 75
01-684 Warszawa
PL 60102010260000140201820927
SWIFT: BPKOPLPW

center

 

 

 

 

 

 

 

PrzebudowÄ™ strony sfinansowali:

 

Dane Fundacji
Fundacja JOKOT
ul. Klaudyny 38 m. 75
01-684 Warszawa 

 

NIP: 1182056566
REGON: 142786105
KRS: 0000376604

5. Pielęgnacja kota

 

Być może jedyną Twoją troską będzie kontrolowanie czy wszystko jest w porządku. Być może jednak Twój kot będzie wymagać pewnych zabiegów pielęgnacyjnych:

a) czesanie – dotyczy wielu kotów ras długowłosych oraz niektórych, intensywnie liniejących kotów krótkowłosych. Warto do tego przyzwyczajać kota już od kocięcia. U kotów długowłosych zaniedbanie czesania może prowadzić do powstawania kołtunów i do poważnych problemów skórnych!

b) pazury – jeśli Twój kot drapie Cię z zabawie – warto mu obcinać pazury, przynajmniej przednich łap. Jest to zabieg bezbolesny, a kota łatwo nauczyć by go spokojnie znosił, oczywiście najłatwiej uczyć go od kociaka. Obcinasz tylko przeźroczyste końcówki pazurów.

c) kąpiele i inne zabiegi pielęgnacyjne – niektóre rasy kotów i niektóre choroby skóry wymagają kąpania kotów. Zwykle nie jest to zabieg przyjemny dla żadnej ze stron, ale jeśli wykonuje się go spokojnie i zdecydowanie (i możliwie szybko) – to można stres zminimalizować i przyzwyczaić do tego kota. Warto kota przyzwyczaić do suszenia suszarką!

d) odkłaczanie kotów – jeśli Twój kot niekiedy wymiotuje własnymi kłakami – powinieneś go częściej czesać i stosować karmy lub pasty odkłaczające. Większość tych past (np. Gimpet Malt Past) smakuje kotom i nie ma problemu z ich podawaniem.

e) podawanie odżywek i witamin – jeśli Twój kot je dobrze zbilansowane karmy to zwykle nie ma potrzeby dodawania dodatkowych odżywek i witamin. Być może jednak jest osłabiony lub ma jakieś niedobory wskutek choroby lub wcześniejszej złej diety i wówczas warto mu przez pewien czas dodatkowo podawać odżywki lub witaminy. Skonsultuj się w tej sprawie z zaufanym lekarzem weterynarii.

 
Dodaj link do:
www.facebook.com